Najpopularniejsze rodzaje manicure – sprawdź, który będzie dla ciebie najlepszy

manicure

Chyba każda kobieta uwielbia mieć piękne i zadbane paznokcie. Niestety ich ciągłe malowanie czy stylizowanie nieraz staje się wyjątkowo uciążliwe. Warto więc szukać metod, dzięki którym przedłużymy trwałość swojego manicure. W tym artykule przedstawimy trzy najpopularniejsze rodzaje stylizacji paznokci oraz podpowiemy, który z nich będzie najlepszy. Sprawdź!

Manicure klasyczny – dla kobiet lubiących zmiany

Jeszcze kilka lat temu, większość kobiet sięgała po lakier klasyczny. Indigo czy inne firmy zajmujące się produkcją preparatów do paznokci, wciąż mają w ofercie tego typu kosmetyki. Ich popularność spada jednak z dnia na dzień. Wszystko za sprawą małej odporności na zniszczenia. Malując swoją płytkę klasycznym lakierem musimy bowiem pamiętać, że efekt utrzyma się jedynie kilka dni. Dla większości z nas będzie to bardzo uciążliwe. Niektóre kobiety cenią jednak taki rodzaj manicure za możliwość częstej zmiany stylizacji. Panie, które zmagają się z licznymi alergiami, również w niektórych sytuacjach są zmuszone sięgać jedynie po klasyczne lakiery do paznokci. Taka technika stylizacji mimo to powoli odchodzi w niepamięć. Jej miejsce zastępują bowiem inne nowoczesne rodzaje zdobienia paznokci.

Kątnica stomatologiczna, lusterko, pinceta – czym posługuje się w swojej pracy dentysta? Przeczytaj artykuł i rozszerz swoją wiedzę!

Manicure hybrydowy – dla zapracowanych pań

Kobiety, które na co dzień wykonują hybrydy, z pewnością znają produkty takie jak lakiery termiczne Indigo czy proszek Smoke Powder Indigo. Z pomocą tego typu preparatów jesteśmy bowiem w stanie wykonać bardzo efektowny oraz odporny na zniszczenia manicure. Kosmetyki hybrydowe łączą w sobie działanie kilku różnych produktów. Przede wszystkim dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego każda z kobiet znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo utrzymują się na płytce paznokcia nawet do 4-6 tygodni. Jest więc to wspaniała opcja dla pań, którym zależy na długotrwałym i nieskazitelnym efekcie końcowym. Malując paznokcie hybrydami możemy zauważyć również, że płytka staje się mniej podatna na zniszczenia, a jej zapuszczanie jest o wiele łatwiejsze. Z pomocą lakierów wykonamy także różnego typu zdobienia, dlatego nigdy nie będziemy musiały narzekać na nudny i nieciekawy manicure.

Manicure żelowy – dla kobiet z problematyczną płytką

Nie od dziś wiadomo, że każda z nas jest inna. Podobnie będzie w przypadku płytki paznokcia. Niektóre kobiety mają ją bowiem naturalnie mocną i nie muszą martwić się jej częstymi uszkodzeniami. Większość pań niestety nie może pochwalić się takimi paznokciami. Wtedy z pomocą przychodzi manicure żelowy. Dzięki niemu jesteśmy bowiem w stanie nadbudować oraz wzmocnić swoją płytkę. Paznokcie mogą swobodnie rosnąć pod preparatami żelowymi, dlatego z każdą kolejną stylizacją są coraz dłuższe. Manicure żelowy, w porównaniu do hybrydowego, jest jednak nieco cięższy do wykonania. Potrzebna będzie więc nam większa cierpliwość oraz precyzja.

Czy można łączyć różne techniki manicure?

Warto pamiętać, że nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć ze sobą dwie różne techniki manicure. Wiele pań decyduje się np. na wykonanie półhybrydy. Co to takiego? Jest to po prostu klasyczny lakier utrwalony topem hybrydowym. Niektóre z nas łączą także stylizację żelową oraz hybrydową. Nakładając żel na paznokcie sprawimy, że te staną się mocniejsze, a poprzez wykończenie manicure kolorowymi hybrydami, nasza stylizacja zyska wyjątkowy wygląd.