Co wpływa na renomę klinik stomatologicznych?

klinika stomatologiczna

W momencie, gdy doskwiera nam ból zęba, jest to oznaka, że najwyższy czas umówić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Wiele osób ma negatywne nastawienie do dentystów, dlatego też bardzo często udają się oni na wizytę, tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Niejednokrotnie jest to spowodowane tym, że w przeszłości osoby te trafiły do specjalistów, którzy nie leczyli chorób zębów z należytą delikatnością. Także obecnie nie brakuje „specjalistów”, którzy żądają dużych sum pieniędzy, a często nie potrafią trafnie zidentyfikować ogniska bólu. Dlatego też, jeśli chcemy wyleczyć zęby szybko i fachowo, najlepiej udać się do renomowanej kliniki stomatologicznej, w której pracują najwyższej klasy lekarze. Jednakże, jak poznać czy dane miejsce jest odpowiednie? Co wpływa na renomę gabinetów dentystycznych? Podpowiadamy!

Opinie innych pacjentów

Jeśli tylko mamy taką możliwość, zawsze warto zapytać innych pacjentów danej kliniki o opinie. Najlepiej zrobić to spędzając z nimi chwilę czasu w poczekalni, w momencie, gdy udajemy się na wizytę diagnostyczną, gdyż podczas takiego „spotkania” z dentystą, lekarz nie będzie ingerował w strukturę naszego zęba, ale jedynie wykona zdjęcie panoramiczne i zbada naszą jamę ustną. Dlatego też, jeśli dowiemy się, że specjalista, jest rekomendowanym lekarzem, wówczas możemy podjąć decyzję o zapisaniu się na kolejną wizytę. Oczywiście, możemy także poszukać opinii o danej klinice także w innych miejscach. Warto przeszukać Internet i popularne serwisy z opiniami, na których każdy pacjent może zamieścić krótki wpis chwalący działalność kliniki lub wręcz przeciwnie. Jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji internetowych jest strona ZnanyLekarz.pl, na której swoje profile tworzą lekarze o różnych specjalizacjach, dając możliwość oceny ich pracy pacjentom, których leczyli.

Szukasz godnej polecenia kliniki dentystycznej? Odwiedź Centrum Stomatologii Kraków! Wejdź na https://www.dentalesthetic.pl i umów się na wizytę!

Podejście pracowników kliniki do pacjenta

Jednym z najważniejszych aspektów mających wpływ na renomę danej kliniki stomatologicznej jest podejście lekarzy do pacjenta oraz ich kwalifikacje. Nikt nie będzie chciał wrócić do gabinetu dentystycznego, w którym stomatolog jest nieuprzejmy i niedelikatny. Podobnie wygląda sytuacja z pracownikami zasiadającymi za ladą recepcji. Jeśli podczas rozmowy telefonicznej, mającej na celu umówienie się na wizytę u dentysty, rejestrator lub rejestratorka medyczna nie rozmawia z pacjentem w sposób przyjazny, wówczas momentalnie zniechęcamy się do odwiedzenia takiego miejsca.

Wyposażenie kliniki dentystycznej

Na renomę kliniki stomatologicznej, ma wpływ także odpowiednie wyposażenie poczekalni, łazienki oraz samego gabinetu. Lekarze pracujący z nowoczesnym sprzętem mogą trafniej stawiać diagnozy i skuteczniej leczyć pacjentów. Jeśli po wejściu do gabinetu zauważymy znajdujący się w nim wysokiej jakości nowoczesny sprzęt stomatologiczny, wówczas możemy stwierdzić, iż klinika, w której się znajdujemy, zatrudnia dentystów leczących pacjentów z należytą starannością, dokładnością i fachowością. Centrum dentystyczne, cieszące się świetną opinią będzie także dbało o komfort pacjentów oczekujących na wizytę. Dlatego też w toaletach powinny znajdować się pasty do zębów i jednorazowe szczoteczki do zębów umożliwiające oczyszczenie szkliwa z resztek jedzenia, jeśli pacjent udał się na wizytę tuż po pracy. W poczekalni natomiast nie powinno zabraknąć jednorazowych kubeczków i wody, na wypadek, gdyby pacjent poczuł się spragniony.

A jedną z części wyposażenia są różnego rodzaju wiertarki stomatologiczne. Zapoznajcie się z jednym ich rodzaje w tekście – „Kątnica w salonie dentystycznym – co musisz wiedzieć przed zakupem?