Hurtownia stomatologiczna – co w niej znajdziesz?

hurtownia stomatologiczna i medyczna

Mimo upływających lat wciąż towarzyszy Ci lęk przed wizytami u dentysty? Jeśli przejrzysz co w swojej ofercie ma hurtownia stomatologiczna nieco oswoisz się z tematem. Dowiedz się czego i po co używa stomatolog w swojej codziennej pracy.

Hurtownia stomatologiczna – drobny sprzęt

O sprzęcie stomatologicznym można napisać niejedną książkę, ale tutaj zwrócimy uwagę tylko na kilka popularnych sprzętów. Każdy dentysta posiada w swoim gabinecie różnego rodzaju końcówki stomatologiczne.
Pacjenci znają je częściej jako wiertła. To drobny sprzęt pracujący dzięki mikrosilnikowi, służący do obróbki twardych tkanek zęba, który oferuje niejedna hurtownia stomatologiczna. Ich niewielka konstrukcja imponuje swoimi osiągami – kątnice stomatologiczne używane do usuwania próchnicy osiągają prędkość pracy nawet do 200 000 obrotów na minutę. Co dość zabawne, kątnice i prostnice (do 25 000 obrotów)
należą do wiertarek wolnoobrotowych.
Większe wrażenie robią turbiny stomatologiczne, czyli wiertarki szybkoobrotowe, które można znaleźć na. Służą do otwierania ubytków, opracowywania zębów pod wkłady koronowo korzeniowe a pracują z prędkością do 450 000 obrotów na minutę! W przeciwieństwie do wiertarek wolnoobrotowych, turbiny stomatologiczne zasilane jest przez sprężone powietrze a nie mikrosilnik.
Hurtownie stomatologiczne mają u siebie naprawdę szeroki arsenał drobnego sprzętu. Przy pracach z zakresu protetyki potrzebne są na przykład frezy stomatologiczne. Frezami szlifuje się różne rodzaje wypełnień – od gipsu i akrylu po metale szlachetne. Do utwardzania
wypełnień zębów stosuje się zaś lampy polimeryzacyjne. Skoro mowa o lampach i popularnym sprzęcie – lampy dentystyczne służą także do wybielania zębów. Do usuwania innego defektu estetycznego – kamienia nazębnego – stomatolog używa piaskarki.

Hurtownia stomatologiczna – materiały wypełnieniowe

Plombowanie zębów to chyba najczęstszy zabieg na jaki udajemy się do stomatologa. Hurtownie dentystyczne oferują różnego rodzaju wypełnienia – dla każdego pacjenta znajdzie się coś odpowiedniego.
W plombowaniu wykorzystuje się najczęściej kompozyty światłoutwardzalne. To najbardziej estetyczne wypełnienia, których kolor dopasowany jest idealnie do odcienia zębów pacjenta. Utwardzanie następuje bardzo szybko – jak wspomniano wyżej, dentysta wykorzystuje
lampę polimeryzacyjną.
Hurtownia stomatologiczna ma w asortymencie także komponenty chemoutwardzalne, stosowane do bezpośredniej odbudowy struktury zęba. Takie komponenty stomatologiczne pozwalają lekarzowi w bardzo estetyczny sposób uzupełnić na przykład ukruszony ząb czy zabudować nieestetyczny prześwit.
Inne materiały wypełnieniowe to glassjonomery stosowane między innymi do uzupełniania dziur w mleczakach. Mają szary kolor. Starszy, aczkolwiek wciąż używany materiał – amalgamat – to stop rtęci i metalu (na przykład srebra). To obiektywnie najmniej estetyczny rodzaj plomby.

Hurtownia stomatologiczna – środki ochrony osobistej

Jak wiadomo, wszelkie zabiegi medyczne muszą odbywać się w higienicznych i bezpiecznych warunkach. Szeroki wachlarz środków ochrony osobistej zapewnia lekarzom hurtownia stomatologiczna. Maseczki to tylko jedne z wielu dostępnych tam dodatków, które muszą znajdować się w gabinecie dentystycznym. Hurtownia artykułów stomatologicznych oferuje także przyłbice, okulary i czepki trzymające w ryzach kosmyki włosów. Przy pracy nie zdejmuje także
rękawiczek – w hurtowni stomatologicznej ma do wyboru warianty pudrowe oraz bezpudrowe, a wybór zależy od osobistych preferencji.

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny i szeroka dostępność środków znieczulających to gwarancja komfortu pacjenta. Dentyści wiedzą i respektują fakt, że tylko wysokiej klasy narzędzia pozwolą im odpowiednio zatroszczyć się o nasze zęby. Nie ma się czego obawiać!