Laser frakcyjny CO2 skuteczną metodą na zdrową skórę


Chcesz aby Twoja skóra wyglądała młodziej? Wybierz się na zabieg wykorzystujący laser frakcyjny CO2, który z pewnością nada skórze naturalny wygląd oraz odpowiednio ją nawilży. Zanim jednak skorzystasz z zabiegu, warto aby nieco się o nim dowiedzieć.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny ma za zadnie odbudować zniszczoną skórę, poprzez wniknięcie w nią światła, które następnie zostaje pochłonięte przez wodę znajdującą się w komórkach skóry. Później dochodzi do podgrzania wody w tkance, w efekcie czego dochodzi do jej odparowania oraz wydzielenia ciepła, w celu uszkodzenia komórek. Podczas tej czynności rozpoczyna się proces naprawczy, w czasie którego uruchamia się produkcja nowego kolagenu, będącego głównym składnikiem skóry, odpowiadający za jej odpowiednie napięcie oraz nawilżenie. Należy pamiętać, że wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniejszą ilość kolagenu, dlatego warto skorzystać z zabiegu laserem frakcyjnym CO2, który wspomoże odnowę naszej skóry.

W jakim wieku możemy skorzystać z zabiegu?

Nie ma jasno określonego wieku, w jakim możemy skorzystać z zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego. Jednak przyjmuje się, że powyżej 30 roku życia taki zabieg będzie efektywny, ponieważ wówczas skóra zaczyna tracić swoją jędrność. Aby skóra odzyskała swój naturalny koloryt należy skorzystać z serii zabiegów, najlepiej w różnych odstępach czasu. Laser frakcyjny CO2 z pewnością przyda się osobom, które walczą z bliznami trądzikowymi, na których wyleczenie potrzeba 3-4 zabiegi. Z takich udogodnień powinny zrezygnować osoby cierpiące na nowotwór skóry, a także kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 krok po kroku

Na samym początku lekarz wykonujący zabieg nakłada na skórę specjalny krem, który ma właściwości znieczulające. Gdy skóra zostanie odpowiednio oczyszczona, to poddaje się ją działaniom lasera. Zarówno podczas zabiegu jak i po nim skóra jest cały czas chłodzona. Po zakończeniu zabiegu staje się ona obrzęknięta oraz zaczerwieniona. Należy pamiętać, że proces gojenia może trwać nawet kilka dni, dlatego warto wybrać się na zabieg wtedy, gdy będziemy mieli sporo wolnego czasu, który oddamy naszej skórze.

Wygląd skóry po zabiegu

Skóra po zabiegu jest nieco zaczerwieniona, opuchnięta oraz ma tendencję do złuszczania się. Taki stan będzie utrzymywał się od 3 do 5 dni. Po tym czasie wszelkie problemy związane ze skórą powinny zniknąć. Ważnym jest, aby po zabiegu nie narażać się na działanie promieni słonecznych, a także nie należy brać gorących kąpieli.