Mikrodermabrazja – sposób na piękną cerę

Mikrodermabrazja – sposób na piękną cerę

Każda kobieta marzy o pięknej, pełnej blasku cerze. Niestety wiele z nich ma większe lub mniejsze problemy ze skórą. W takiej sytuacji mikrodermabrazja będzie świetnym rozwiązaniem. Jest to zabieg kosmetyczny, który polega na oczyszczaniu skóry poprzez ścieranie zewnętrznych warstw naskórka. Ten zabieg pozwala zredukować niedoskonałości takie jak zaskórniki, przebarwienia, blizny po trądziku, rozszerzone pory i zmarszczki. Czy ten zabieg działa? Jak się do niego przygotować?

Przeciwwskazania przed zabiegiem

Na początek kosmetyczka dokonuje oceny kondycji naszej skóry i dobiera odpowiednią metodę zabiegu. Przed zabiegiem musimy pamiętać o tym, aby nie podrażnić skóry stosując kremy do depilacji, peelingów mechanicznych czy depilacji woskiem. Skóra nie może być także podrażniona np. poprzez poparzenie słoneczne. Na zabieg nie należy również przychodzić, gdy na skórze występują otwarte rany, wykwity ropne, łuszczyca, czy zakażenia wirusowe.

Metody wykonania zabiegu

Zabieg złuszczania naskórka może być wykonywany na kilka sposobów:

  • metoda mikrodermabrazji korundowej – w tej metodzie mikrokryształki tlenku glinu pod ciśnieniem usuwają obumarłe komórki. Ten zabieg jest szczególnie polecany dla osób z rozszerzonymi porami.
  • mikrodermabrazja diamentowa – metoda przeznaczona dla osób posiadających cerę wrażliwą i alergiczną.
  • oxybrazja – inaczej mikrodermabrazja tlenowa. W tej metodzie wykorzystuje się działanie tlenu i soli fizjologicznej. Kropelki soli fizjologicznej pod ciśnieniem złuszczają naskórek, a tlen dodatkowo obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza opuchliznę i hamuje rozwój bakterii beztlenowych. Tę metodę można stosować także przy czynnym trądziku, stanach zapalnych skóry oraz przy cerze naczynkowej.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem cera powinna być oczyszczona z makijażu, kremów i wszelkich zanieczyszczeń (np. nadmiar sebum). Kosmetyczka przed zabiegiem odtłuszcza skórę roztworem kwasu bornego lub spirytusu. Każda pacjentka przed zabiegiem powinna mieć nałożone okulary ochronne, aby kryształki nie dostały się do oczu. Kosmetyczka sama decyduje jakim strumieniem kryształków oczyszczać skórę klientki, ponieważ musi być odpowiednio dopasowany do cery. Większe kryształki mają większą siłę ścierającą, natomiast mniejsze są delikatniejsze.

Ile trwa zabieg?

Zabieg mikrodermabrazji trwa około 30 min. W tym czasie głowica przesuwa się na każdym punkcie twarzy od 1-3 razy. Dawniej zabieg ten był wykonywany tylko przez dermatologów. Obecnie zabieg ten jest już na tyle bezpieczny i prosty, że mogą go wykonywać także kosmetyczki.

Komu polecana jest mikrodermabrazja?

Zabieg polecany jest osobom, które na co dzień zmagają się ze specyficznymi problemami skórnymi, jak przebarwienia, blizny czy znamiona potrądzikowe oraz zmarszczki. Głównym celem zabiegu jest wpływanie na kolejne warstwy skóry, a przede wszystkim na te głębiej położone. Ta metoda pozytywnie wpływa na funkcjonowanie i regenerację skóry. Cera po mikrodermabrazji staje się gładka, rozjaśniona, elastyczna a przede wszystkim zdrowsza, ponieważ pobudzona zostaje synteza kolagenu i elastyny.

Czasem może się zdarzyć, że efekt po zabiegu może nie być natychmiastowy i mogą pojawić się zaczerwienienia, które utrzymują się nawet do 3 dni.

Środki ostrożności po zabiegu

Mikrodermabrazja to dość poważny zabieg więc należy podejść do niego z pewną ostrożnością i poważnie się zastanowić. Zaleca się, aby po zabiegu unikać długiego przebywania w upalne i zimowe dni, ponieważ skóra jest osłabiona, a warunki atmosferyczne mogą wpłynąć na nią niekorzystnie. Ponadto po zabiegu należy unikać solarium. Przez 48 godzin po zabiegu nie należy też chodzić na basen ze względu na ryzyko zakażenia oraz przesuszenia skóry chlorowaną wodą. Przez pięć dni po zabiegu należy nakładać na skórę krem z silnym filtrem przeciwsłonecznym.

 

Popraw kondycję swojej skóry, wykonaj bezinwazyjny zabieg – Mezoterapia – Katowice – cmed.pl