Autoklaw – na co zwrócić uwagę podczas zakupu

autoklaw

Autoklaw w salonie fryzjerskim skutecznie pomaga w utrzymaniu w sterylnej czystości wszystkich akcesoriów używanych na co dzień przez fryzjerów. Urządzenie zapewnia poczucie bezpieczeństwa, buduje zaufanie klientów oraz znacząco podnosi jakość usług. Autoklaw posiada tak wiele zalet, że warto zdecydować się na jego zakup. Podpowiadamy, jak wybrać do salonu fryzjerskiego urządzenie wyróżniające się wysoką jakością, wydajnością i funkcjonalnością.

Autoklaw jako niezbędne wyposażenie salonów fryzjerskich

Autoklaw zalecany jest do użytkowania w salonach fryzjerskich. Dzięki temu urządzeniu jesteś w stanie utrzymać w sterylnej czystości wszystkie akcesoria, którymi posługujesz się na co dzień w swojej pracy: ręczniki bawełniane, grzebienie, szczotki i inne przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych. Fryzjerzy, decydując się na zakup autoklawu, muszą wybierać urządzenia o najwyższym standardzie, czyli w klasie B.

Akcesoria sterylizowane są sprawnie i szybko w ciągu zaledwie 20 minut. Cały proces odbywa przy użyciu pary wodnej poddanej działaniu bardzo wysokiego ciśnienia. Po wyjęciu narzędzi nie musisz już ich suszyć, bowiem autoklaw posiada także funkcję automatycznego osuszania. Poprzez kondensację pary wodnej skutecznie eliminowane są roztocza, pasożyty i różnego rodzaju wirusy, czyli wszystko to, co stanowiłoby jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia klientów w salonach fryzjerskich.

Najważniejsze cechy autoklawu klasy B

Wybierając wysokiej jakości i zaawansowany technologicznie autoklaw klasy B, masz pewność, że:

 • sterylizacja i suszenie trwa tylko 20 minut
 • posiada system chłodzenia powietrzem
 • ma wejście USB
 • ma wbudowaną drukarkę termiczną
 • posiada zintegrowane zbiorniki na odpady
 • posiada automatyczny system blokowania
 • ma wmontowany wysokiej jakości filtr antybakteryjny, filtr wody i pary
 • posiada pompę próżniową
 • posiada od 5 do 9 programów
 • ma możliwość manualnego ustawiania czasu
 • osiąga maksymalną temperaturę sterylizacji wynoszącą 134°C

Oprócz autoklawu klasy B na rynku dostępne są też autoklawy o najniższej klasie N i zaawansowane technologicznie autoklawy klasy S.

Postaw na jakość i bezpieczeństwo

Zakup autoklawu automatycznie podnosi standard świadczonych usług w salonie fryzjerskim. Dzięki temu urządzeniu jesteś w stanie zadbać o bezpieczeństwo swoich klientów, budować zaufanie i tworzyć nową jakość. Klienci chcą czuć się w Twoim salonie komfortowo i mieć stuprocentową pewność, że używane przez fryzjera akcesoria wyróżniają się sterylną czystością.
Kiedy chcesz być pewny, że urządzenie będzie działać bezawaryjnie, wybierz sprawdzonego producenta i dostawcę. Najpewniejszym autoklawem jest ten, który posiada poczwórny system bezpieczeństwa, czyli składa się z blokady, która nie pozwala pokrywie się otwierać, ma wgłębienie, które zabezpiecza urządzenie przed nadmiernym nadciśnieniem, posiada zawór nadciśnienia i ciśnienia. Zamykanie autoklawu jest bardzo proste i można to zrobić szybko, bo zaledwie za pomocą jednego ruchu. Nie ma potrzeby skręcania śrubami.