Dlaczego warto regularnie chodzić do dentysty? Powody, o których mogłeś nigdy nie słyszeć

wizyta kontrolna u dentysty po co

Każdy z nas powinien chodzić na kontrolę do dentysty minimum raz na pół roku. Podczas regularnych wizyt jesteśmy bowiem w stanie cały czas kontrolować stan swojego uzębienia i podejmować odpowiednie kroki, dzięki którym nasz uśmiech zawsze będzie wyglądał pięknie. Warto jednak wiedzieć, że zdrowe zęby to nie tylko nienaganna prezentacja oraz brak dolegliwości bólowych. Zły stan uzębienia może bowiem rzutować na wiele różnych aspektów naszego życia. W tym artykule postaramy się pokazać kilka powodów, dla których kontrolna wizyta kontrolna u dentysty powinna na stałe zagościć w naszych kalendarzach. Skupimy się jednak na tych mniej oczywistych kwestiach. Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Wizyta kontrolna u dentysty – zęby a zapach z ust

Z nieświeżym i nieprzyjemnym zapachem z ust zmaga się spora część Polaków. Najczęściej zrzucamy jednak winę na nasz jadłospis czy inne czynniki. Z takim uporczywym oddechem ciężko skutecznie walczyć. Nawet asortyment, w który wyposażony jest niejeden sklep stomatologiczny, może się w tym przypadku nie sprawdzić. Co zatem możemy z tym zrobić? Odpowiedzią jest wizyta kontrolna u dentysty. Najczęstszą przyczyną nieświeżego oddechu są bowiem nieleczone zęby. W tych gromadzą się przecież bakterie i zanieczyszczenia, które niestety wywołują nieprzyjemny zapach. Do stomatologa warto zatem chodzić chociażby po to, by nie musieć co chwilę sięgać po gumy do żucia czy inne preparaty odświeżające oddech. 

Kontrola u dentysty – po co? Braki w uzębieniu a zmiana rysów twarzy

Większość z nas boi się wierteł i innych sprzętów stomatologicznych, które znajdziemy na https://tech-dent.pl/category/sprzet-stomatologiczny. Warto jednak przełamać swój strach. Dlaczego? Wszelkie braki w uzębieniu są bowiem w stanie np. zmienić rysy naszej twarzy. W miejscach, gdzie nie mamy zębów, mogą pojawić się bardzo duże zmarszczki. Dodatkowo niestety nasza twarz może stać się widocznie asymetryczna. Jeśli zatem zależy nam na idealnym wyglądzie, należy regularnie odwiedzać stomatologa – regularna kontrola u dentysty w rzeczywistości oszczędzi nam bólu i stresu. Oczywiście wszelkie luki mogą powodować jeszcze inne dolegliwości, dlatego tym bardziej warto być pod stałą opieką stomatologa. 

Wizyta kontrolna u dentysty – nieleczone zęby a zabiegi medyczne

Nieleczone zęby mogą powodować wiele skutków ubocznych. Przede wszystkim w razie konieczności wykonania operacji czy jakiegoś zabiegu medycznego, niestety mogą pojawić się spore komplikacje. Łatwo wtedy bowiem o wszelkiego rodzaju powikłania, a nawet i nieodpowiedni efekt leczenia. Problemów oszczędzi nam oczywiście wizyta kontrolna u dentysty. Warto zatem zawsze dbać o stan swojego uzębienia. Jeśli natomiast wiemy, że w najbliższym czasie będziemy operowani czy też będziemy musieli poddać się jakiemuś zabiegowi, od razu umówmy się na wizytę do swojego stomatologa. 

Profilaktyka w stomatologii jako ulga dla portfela

Nie da się ukryć, że profilaktyka w stomatologii jest niezwykle ważna, jeśli chodzi o nasze finanse. Dlaczego? Przyjmijmy, że chodzimy do stomatologa prywatnie. Za każdą wizytę, na której będzie wypełniany ząb czy wykonywana kompleksowa higienizacja, zapłacimy np. 200-300 złotych. Gdy jednak przegapimy odpowiedni moment, walka o zdrowie zęba może okazać się bardziej skomplikowana. Niekiedy będzie bowiem potrzebne leczenie kanałowe, które kosztuje nawet ok. 1000 złotych. Jeśli zęba nie da się już uratować, konieczne będzie jego wyrwanie, które oczywiście też kosztuje, a następnie np. wstawienie implantów. Za te zapłacimy nawet 5 tysięcy. Sumy te powinny chyba każdego z nas przekonać do tego, że profilaktyka w stomatologii rozumiana jako regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego ma sens i jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne. 

Profilaktykę w stomatologii najlepiej rozpocząć tak szybko jak to możliwe. Kiedy powinna się odbyć pierwsza kontrola u dentysty? Sprawdź w którym momencie zabrać dziecko do stomatologa: http://www.ladentalspa.pl/pierwsza-wizyta-dziecka-u-stomatologa.